Hakkımda

1975 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden Kimya Mühendisi olarak mezun oldum. 1976-77 yıllarında Birmingham Üniversitesi’nde (İngiltere) Biyokimya-Gıda Teknolojisi konusunda yüksek lisans yaptım. Askerlik görevi sonrasında, 1979-86 yılları arasında TÜBİTAK  Marmara Araştırma Enstitüsü, Beslenme ve Gıda Teknolojisi Bölümü’nde çalıştım. 1984 yılında Ege Üniversitesi  Ziraat Fakültesi  Gıda Teknolojisi Bölümü’nde doktora tezimi tamamladım. 1986 yılında doçent ünvanı aldım. 1987-89 yılları arasında Türkiye Şişe Cam grubunda Gıda Teknolojisi Müşaviri olarak görev yaptım. 1990-2006 yılları arasında USAŞ Uçak Servisi A.Ş ‘de Hijyen ve Kalite Güvence Müdürü/Direktörü olarak çalıştım. Şirketin 2007 yılında Turkish DO & CO İkram Hizmetleri A.Ş’ye devrinden sonra 2017 yılına kadar bu firmada aynı görevi yapmaya devam ettim. Halen, bu kuruluşta danışman olarak çalışıyorum.

USAŞ Uçak Servisi A.Ş ve Turkish DO & CO İkram Hizmetleri A.Ş’nin  yurt içi ünitelerinde ve Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’daki ikram ünitelerinde  çok sayıda denetim ve eğitim faaliyetleri yürüttüm.

2011 yılında Okan Üniversitesinde Gıda Mühendisliği Bölümünün kuruluş sürecinde  yarı zamanlı öğretim üyesi olarak çalışmaya başladım. Bu üniversitenin Gıda Mühendisliği ve Gastronomi Bölümlerinde dersler verdim. 2016 yılında profesör ünvanı aldım. Yerli ve yabancı bilimsel dergilerde makalelerim yayımlandı.

2005-2007 yılları arasında Gıda Güvenliği Derneğinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım. 2005-2010 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi  Gıda Mühendisliği Bölümü  Danışma Kurulu üyesiydim. 2011  yılından bu yana MÜDEK ( Mühendislik Eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği ) denetçisi olarak görev yapıyorum. Aynı zamanda,  Haliç Üniveritesi Gastronomi bölümü danışma kurulu üyesiyim.

Uzun yıllar süren meslek hayatımda gıda bilimi ve gıda güvenliği konularında uygulamaya yönelik tecrübe ve bilgi birikimim oldu. Bu birikimi içeren yazıları, notları ve düşüncelerimi bu sitede ilgilenenlerle paylaşmak istedim.

Print Friendly, PDF & Email